Tack fina Birgit för att jag fick följa med Tomas i våras och hälsa på hos dig. Tack för alla trevliga pratstunder vi har haft. Jag minns dig med värme.
Vila i frid!

Tack för alla trevliga stunder kortspel mm som vi upplevt , vila i frid

Vi tänder ett ljus från våra föräldrar, Ida o Martin, för alla trevliga stunder ni har haft.
Vila i frid!
På begravningsdagen kan jag sorgligt nog inte delta men då ska jag sätta mig på en stubbe i skogen istället och tänka på alla fina minnen jag har efter dig Birgith! Sov så gott!
Finaste svärmor, så här års brukar vi resa till Vikarbodarna. I år valde du en resa längre bort. Tack för alla trevliga stunder tillsammans.

Den kärlek du gav lever kvar.
Din öppenhet och nyfikenhet har smittat många.
Din förmåga att skapa av ingenting har gjort världen roligare och bättre.
Allt det finns kvar.
Idag och alla dagar.

Birgit tänder ett ljus för dig och alla våra fina minne tillsammans.
Gertrud

Vila i frid kära kusin Birgit ♥️

🕊Tack tant Birgit, för att jag har fått varit en del av del av din familj och tänk vad vi har haft roligt när jag var mindre både med dig och farbror Egon. Men tant Birgit nu får jag leva med alla fina minnen som jag har av dig.
Sov i ro nu tant Birgit
Lillan
Vila i frid moster
Tack för all glädje du gav älskade syster vila i frid
Vila i frid! 🌷
Vila i frid Birgit! 🌹
-Tomas, vet du, sa du på ditt pillemariska sätt när jag satt bredvid rullstolen och höll din hand, jag är nyfiken av mig jag.
Du var nyfiken på livet och delade med dig av vad som dök upp. Konst, musik, litteratur och friluftsliv...
Du var en fin mamma du...
Tack för allt, käraste mormor.
Sov gott fina mamma!