Vi kände varandra enbart en kort tid men en tillräcklig tid för att jag skulle uppleva dig som en snäll och god kille. Minnena finns kvar, tack Lennart! Sov så gott!
Vila i frid fine Lennart!
Tack för alla trevliga pratstunder
Tack Lennart för gott kamratskap sedan realskoletiden. Kommer ihåg veckan före avslutningsproven då vi läste tillsammans i vindsrummet på villan Falköpings vägen 8, Hjo för att klara Maja och Rosenkvist. Vi tampades ibland även i skidspåren och hade också kontakt på P4 i Skövde och många skol träffar i Hjo. Din pappa Hilding hjälpte oss mycket med vår sommarstuga i Bengtstorp. En arbetsam familj var ni alltid där i Missveden. Vila i frid.
Du saknas oss. Mina hundar stannar utanför dörren varje gång vi går ut på promenad och väntar på att du ska komma ut. Du tog dig alltid tid att stanna och klappa dem. Det var alltid trevligt att prata med dig, och Berit. Vi minns dig med glädje.
Vila i frid Lennart
En sista hälsning
Vila i frid Lennart
En sista hälsning
Till minne














