Sänder en försenad hälsning och tack för fin vänskap. Det var sorgligt att höra detta. Vila i frid Anders.
Anders, Tomas F, Ljunggren i lumpen. Glömmer aldrig er. Vilka roliga minnen. Så sorgligt att du gått bort, Anders. Träffade dig i affären många gånger innan jag flyttade.
Så ledsen. Kram Stefan
Vila i frid
Minns dig med glädje, värme och en massa bus! Vila i frid och hälsa pappa
Jamie och Noelle fick den finaste morfar man kan önska – full av värme, bus och kärlek.
Vi saknar dig och har dig med oss – i allt du gjort, och allt du var.
Vi kommer särskilt att minnas midsommar i torpet med barnen – när du lärde oss leken Kilevippen, hur enkelt du skapade glädje i det lilla, och gjorde det till en tradition vi alltid kommer bära med oss.
Du var inte bara stöttepelaren i familjen – du var hela verktygslådan, reservlagret och tryggheten i ett.
Du fixade det vi visste att vi behövde – och allt det vi inte visste att vi saknade.
Fina Anders
Du ställde upp, du löste, du tog alltid hand om oss – med både hjärta och humor.
Saknade man något – då fanns det hos dig.
Behövde man hjälp – då var du redan på väg.
Med varma tankar
Vila i frid
Tack Anders för alla ljusa minner från Ekohallen tiden i Borås. Vi minns ditt skratt, engagemang, dina klurigheter och ditt otroligt varm hjärta.
Tänker tillbaka på alla fina och roliga stunder vi haft tillsammans med Anders och hans familj. På alla skidresor. Jag ser Anders springa runt på Sparrfeltsgatan med en hel radda med ihopbundna bobbycars med massa glada barn. Kramar till hela familjen.
Tack för alla ljusa minnen
Tack Anders för att vi har fått lära känna dig både som chef och kompis.
Vila i frid vi syns
Tobbe och Ulf B
Alltid trevlig o positiv.Tänker särskilt på Eva -Lena då vi varit arbetskamrater i många år.Sov Gott.
Tack för alla fina och glada minnen tillsammans med dig, Karin och övriga familjen. Ni har betytt mycket i min uppväxt. Kram
Tack för alla härliga minnen och lättsamt umgänge över tomtgränsen. Vi minns dig med värme.
Tidigare grannar Ulla o Björn Arnell samt barnbarnet Maja.
En sista hälsning. Tack för ljusa minnen och trevliga pratstunder.
Ett sista tack och farväl
Bästa (S)Anders. Tack för alla fina stunder.
Vila i frid
Ett sista tack och farväl
Vila i frid. Tack för alla fina minnen från tiden på EKO.
Sov i ro
Alltid lika trevligt att träffa dig Anders! Glad och hjälpsam. Vi minns dig med värme.
Tack för alla fina vandringarna..
Sov gott Anders. Du var alltid så glad och snäll, tog dig alltid tid att växla några ord när vi sågs. Kramar till till din familj. Hälsa Ingrid.
Tack för alla ljusa minnen
Tack för alla ljusa minnen och ett sista farväl.👋
Minns ditt varma hjärta och ditt skratt, tack Anders för vår barn och ungdomstid tillsammans på Dammsvedjan, allt är bevarat i ett ljust minne.
Anders, vår glada och omtänksamma granne, vi saknar dig.
Vila i frid fina roliga snälla Anders ❤ Tack för alla härliga skratt
Vila i frid
En sista hälsning
Tack för alla minnen från B&W tiden
Vila i frid. Tack för fina minnen.
Vila i frid. Tack för fina minnen.
Vi hann inte träffa dig så många gånger. Men vi upplevde dig som en händig, varm och skämtsam person. Vi vet att din dotter Karin med familj (våra fina grannar) saknar dig enormt och vi finns för varandra i denna tuffa tid.
Vila i frid! Tack för att vi fick lära känna dig som Karins goa pappa!
Vila i frid
En sista hälsning










