Stor kram på alla hjärtans dag. 💘
Saknar dig, älskar dig ❤️
Roger, du var min kusin. Vi har inte träffats så mycket sedan vi blev vuxna. Du hjälpte oss att måla om vårt hus, då var du en ung målar-lärling. Det blev så fint och det håller än. Du kommer alltid att finnas i vårt minne.
Hedra de som lämnat livet för gott.
Hedra även den kärlek du av dem fått. Värna om alla fina minnen du har. Kärleken stannar då hos dig för evigt kvar.
Jag tänder ett ljus och tänker på dig Roger för att din låga hastigt blåstes ut. Du saknas oss nu. Tack för din tid med min syster vars hjärta du fyllde med allt ni delade. Tack för stunder du ställt upp. Det blir tomt utan dig, du var en solid stomme i ert hus. En stor sorg.
Sov gott Roger från allt lidande.Du lämnade oss alla alldeles för tidigt.Elias får ta gösarna i Alstasjön.Din båt stävar vidare mot en vacker solnedgång.Tack för den tid vi fick med dig.Lars och Ingrid.
Vila i frid
Du somnade stilla
Då färden var slut
Från allt vad du lidit
Du nu vilar ut.
Evigt tacksam för våra 2 fina barn!❤️
Så sorgset att ditt liv rycktes bort, du var för ung o levnadsglad med massor av fina vänner.Sov gott fina Roger
Med racket och bollar började vår vänskap. Därifrån var det inte långt till god mat och goda drycker. Lättsam och mycket trevlig har vår samvaro med dig, Roger, och din härliga familj varit. Det blir väldigt tomt utan dig.
Pappa❤️
Jag försöker förstå och trots att jag vet, är förlusten av dig som en overklighet.

Du har varit så värdefull för oss⭐️⭐️⭐️⭐️
Det kommer bli tomt utan dig❣️
Tack för allt bästa Roger familjen Birkemyr
Vi minns dig Roger, som en snäll och hjälpsam granne.
Vila i frid.
Ja vart ska man börja pappa.. Även fast vi skulle hinna med så mycket mer, resor, golfrundor, padelmatcher osv. så kommer jag aldrig glömma det vi ändå hann med. Vår resa till Skottland, alla pingistävlingar, golfrundorna vi fick spela och mycket mer. Jag saknar dig pappa

Vila i frid Roger!
Vila i frid morbror, saknar dig. Känns overkligt att du är borta. Jag kommer alltid att tänka på dig som den starka, glada, energiska personen du var. Det är väldigt tomt utan dig, men vi i familjen ska se till att ta hand om varandra❤️
Vila i frid, kram Carina
Du finns alltid i mitt hjärta ♥️
TEGGA
Alltid sen (men det var Tompas fel) hjälmen bak och fram. Signumet för säva/björnome. Moppen trimmad för fullt, folköl på mattes båt. Japp, sen blev vi vuxna. Det var nu vi skulle leva livet på riktigt. Nu har jag mist ett viktigt ljus. Vila i frid Tegga. Vi ses
Vila i frid Roger
Vila i frid Roger
May you rest in peace Roger. I am so glad I got to know you. You will be missed.
Vila i frid bästa morbror 💛 Vi saknar dig.
Sov gott Roger…hoppas vi ses
Vila i frid Roger ❤️
Så fruktansvärt svårt att förstå att du är borta Roger kommer vara så tomt, inga muttriga golfrundor förrän vi ses igen på andra sidan .
Hans Franck ❤️
Sov så gott Roger….
Det är med djup sorg som vi minns dig käre bror.Din bortgång kom plötsligt och vi kämpar med att förstå att du inte längre är bland oss. Under din livstid du tvekade du aldrig att ta på dig de största utmaningarna men kampen mot cancern blev för svår och övermäktig. Saknar dig!
Kommer sakna dig så otroligt mycket. Våra golfrundor, fisketurer, ölrundor, båtturer och alla andra turer. Vi ses på en golfbana på andra sidan🏌️♂️❤️🍷


Tack för alla år vi fick dela med dig som vår styvpappa och tack för att du gjort min mamma lycklig i alla dessa år. Det är väldigt tomt utan dig men du kommer alltid finnas kvar i vår familj. 🤍🕊️

Kommer sakna våra golf rundor, pingis matcher, padel matcher och så mycket mer. Det har blivit så tomt i huset nu.
Vila i frid🕊️