Hej Pappa,
Igår var det premiär för På Spåret, tänkte så mycket på dig för du hade varit så bänkad för det! Laddad med smörgåstårta, och ett glas gin till det.. Saknar dig jätte mycket!!
Nu är du lagd till din grav fina pappa ❤️Tillsammans med lilla mamma. Jag saknar er båda otroligt mycket ❤️
Lilla pappa❤️Då sa du: stora Jessica ❤️Saknar dig så pappa 💔Imorgon är det 9 år sedan mamma gick bort och den tuffaste tiden vi haft tillsammans. Nästa vecka är det dags för din urnsättning. Jag saknar dig så mycket pappa, din glädje, kärlek och frispråkighet. Jag älskar dig ❤️
Tänker på dig pappa, saknar dig så mycket. Vet att du hade älskat denna perioden på året, med de fin gula rapsfälten..
Fina Krister! Så sorgset att höra att du lämnat oss. Har så många fina och roliga minnen från våra år tillsammans på ASSA ABLOY. Minns dig med ett stort leende! Vi ses i Nangijala! Varma kramar.
🙏🏻😢.
Fin minne av honom o han är roligt man o kan skoja honom o kände honom första då badminton ! Vila i frid Krister i himlen
Saknar dig pappa. Saknar din fantastiska pessimistiska och frispråkiga sida ❤️❤️Du var och är den roligaste jag känner.
Saknar dig så mycket!! Saknar att ringa dig! Saknar att du kommer förbi på din rundor med bilen!!
En sista hälsning
Finaste Krister, vila i frid.
En sista hälsning
Tack för all kärlek och omsorg
Vila i frid Krister
Sov Gott Krister
Vila i frid
En sista hälsning
Bästa KB, jag kommer alltid att minnas din värme och humor. Du hade ett stort hjärta och en härlig energi som man aldrig glömde. Jag är så tacksam över att ha fått lära känna dig. Massa kärlek och kramar.
En sista hälsning
Bengt-Åke & Irene
Birgitta
Till Gåva cancerfonden
Älskade Krister ❤️
Vila i frid vackra ängel 🕊️
Tack för all glädje du gett oss alla, ditt leende, ditt skratt och din härliga personlighet.
Du har gjort världen till en vackrare plats.🌟
Du är så älskad och så saknad.
Nu är du i frid med älskade Inger ❤️
Massor med kärlek
Käraste KB så sorgesamt att emotta beskedet om din bortgång. Jag uppskattade våra samtal varmt, och din humor.
Vila i frid.
Vila i frid, finaste KB. Tack för alla fina samtal under tågresorna och vid andra tillfällen.
Finaste och Käraste Svärfar.
Som jag saknar dig.
Det är så tomt utan dig.
Tack för alla fina minnen.
Hälsa Ingrid
Vila i frid Krister / KB , kram
Vila i frid fina KB 🕯⚘️🕊
Så sorligt att höra om Krister Bengtssons bortgång. Jag tänker med värme på alla fina minnen. Vila i frid Kriste
Du är saknad ❤️
Du var härlig humor och glad, buse och nu känns det tomt efter dig. Vi glömmer dig aldrig KB också Ingrid. Ni var fina par och så du kommer att möta din Ingrid i himlen❤️ Ni är saknad❤️💕
Allan och Stefan minns med värme alla stunder med KB – stryktipset, skratten och de långa samtalen om livet. Det var alltid kul att prata med dig, KB. Du är saknad.
Tottenham va vårt lag och kommer alltid att vara. Våra skratt och fina stunder kommer eka igenom generationer. Tack för allt fassan!❤️
Vila i frid Krister, du är saknad 😢❤️
Vila i frid, Krister (KB). Kram
Vila i frid Krister ♥️
Tack för alla trevliga stunder med dig.
Du är saknad vår vän ❤️
Vila i frid 🪽
Tack för allt Du givit










