En sista hälsning,
Vila i frid
Det var roligt när
du kom och hälsade på.
Vila i frid <3
I ljust minne bevarad
Så många år av vänskap,
så många goda minnen.
En sista hälsning
Du fina BERTIL ….. nära o trogen vän till min Kurt. Jag vet hur mycket han uppskattade dig. Nu får ni segla på okänt vatten tillsammans.
Vila i frid.
Margareta
Bertil du är i ljust minne bevarad
Keep swingin´ Over the rainbow - We´ll meet again!
I ljust minne bevarad
Minns dig Bertil med stor värme och glädje under vår gemensamma tid på Teknis i Norrköping, 1961-63 , och inte minst alla härliga samtal vi hade i din lya på Saltängen. Stor tacksamhet för ditt stöd i min nöd.
Vila i frid.
Vi var klasskamrater på Ebersteinsksa gymnasiet i Norrköping 1962-1964 .Du läste kemi och jag flygteknik och hade samma klassföreståndare. Såg senast vid studentjubileum i Norrköping. En sista hälsning från Fritiof i Oskarshamn
Tack för att du kom och spelade saxofon, flöjt och sjöng när vi hade allsång i Upplands Väsby!Du fattas oss!
Allsångskören och musikanterna
Tack för dit stöd när jag hade det svårt. Du såg när det var extra jobbigt och peppade mig. Saknar dig redan
Till minne