Älskade syster för all tid. Jag ser dig i allt vackert. Du min ängel.
Tänker på dig med saknad men framförallt tacksamhet. Allt Du gjorde på jorden utgick från kärlek och omtanke och jag kan inte tänka mig att det blir mindre i himlen ❤ Nattinus.
Jenny, du är verkligen en stjärna, nu lyser för evigt på himlen och sprider din värme och livsglädje till oss alla. Jag tänker särskilt på de som är dig närmast, Christer, Lotta, dina barn. På något sätt fortsätter livet, vi bär dig i våra hjärtan.
❤️
Du kommer alltid finnas kvar i mitt minne. Nu får änglarna njuta av din underbara musik!
En sista hälsning
För alltid i mitt minne, snälla vänliga Jenny. Spela för änglarna däruppe, som bara du kan.
Tack kära kollega för din fina vänskap.
Vila i frid
I ljust minne bevarad.
Vila i frid kära kollega.
Vi saknar dig vid orgeln i kyrkan
Vila i frid❤️
Tack för allt Jenny, vila i frid!
Tack Jenny för att jag har fått lära känna dig. Tack för allt som du gav av ditt stora hjärta! Tack för när vi har arbetat tillsammans och tack för den glädje du gav när du jobbade med oss strokedrabbade ❤️
Tack Jenny för fin vänskap och uppskattad kollega
Tack för allt Jenny, du finns för alltid i våra hjärtan.
Vila i Frid
Lizzie o Karl Erik
Natten skymmer aldrig ljuset
som alltid brann i ditt hjärta
all din glädje och kärlek
för alltid i våra minnen
och hjälper oss genom dagar av smärta
Vila i frid
Jenny - en solstråle har lämnat sin plats på jorden - men hela himlen strålar
Vila i frid Jenny
Vila i frid, fina Jenny
En varmt lysande själ jag fick glädjen att lära känna via musiken. Tack för våra musikaliska möten och för din fantastiska gärning i musiken. Vila i frid Jenny.
Vila i frid
Jenny, alltid så sprudlande glad och hjärtlig.
För alltid saknad men aldrig glömd, vi ses.
Tack för alla härliga körövningar och konserter. Sov i ro kära Jenny.
Vila i frid Jenny
Tack finaste Jenny för tiden vi fick med dig som barnflicka hos oss och då du under det året träffade din livskamrat Christer. Ser framför mig när du med Maria i knä satt vid pianot och spelade.
Vila i Guds frid fina Jenny!