Tack för allt farfar, du är evigt älskad
Min Bästa Svärfar. Bästa Farfar till Jessica och Julia.Du fanns alltid där för oss, för Jessi & Julia. Du hämtade J& J från dagmamman, från förskolan och från skolan. Du var med i pulkabacken, i klätterställningen och du byggde pepparkakshus varje år trots att Du brände dig varje gång när vi skulle smälta sockret. Men du var ändå lika glad och tålamodig ♥️.
Barnbarnen vill ha Din mat. Farfars korvstroganoff, Farfars köttfärssås.. Jag försöker ..men något saknas..Du Krister..Du saknas. Tack för allt du gett oss♥️.
Men av en händelse fick jag att en av min bästa vän Krister inte är med oss längre vi träffade genom jobbet redan 1969 vi hittade varandra direkt vi gick och pluggade på Åsö gymnasium 4 år på kvällarna. Sedan har vi jobbat tillsammans alla även om vi inte såg så ofta sista åren så var det som igår när vi träffade en av min allra finaste vän och så mycket fina minnen jag har. Tänker på dig Doris och era barn som jag följt i alla år. Styrkekramar från Anders Österberg tänker på er.
Älskad saknad vän
Björn o Cecilia
Svårt att förstå att du inte lever med oss här längre! Vi har så många fina minnen med dig Krister. En otrolig värme och närvaro mitt i ditt lugn och fina person ♥️
Jag kommer sakna vår tid tillsammans med korsordet och när vi spela kort. Jah har aldrig träffat någon som blir glad när andra vinner. Vila i Frid ❤️
Krister. När du rattade minibussen nerför de där bergsvägarna i Guatemala, då var jag aldrig rädd.
Klister (som jag sa när jag var liten), jag kommer alltid minnas dig som lugn, klok och genomsnäll. Vila nu i frid. Kram
Länge sedan vi sågs, men minns dig som en trygg, lugn och rolig man ♥️
Minns dig med värme Krister!
Saknar dig vid Doris sida
Älskad , saknad , en fin vän!
Fina minnen försvinner aldrig. Vila i frid Krister.
Du är en stor saknad vila i frid
Fina minnen med Dig och familjen, vila i frid!
Jag saknar dig och älskar dig jag har en massa minen men nu ska du få vila du är saknad och älskad fina morfar
Älskade pappa vad vi saknar Dig! Så många fina minnen som vi bär med oss. Du kommer alltid finnas i våra hjärtan.
Du är saknad Krister.❤️ Tack för den tid vi fick med dig.
Vila i frid farbror
Fina pappa
Så många fina minnen vi har tillsammans, en sista skål farfar❤️🕊️ vi saknar dig…. Jag saknar dig❤️







