Kerstin, min kära svägerska, som jag har känt i 57 år.
Nu är du fri från allt som gjort ont.
Vila i frid.
Monica
Älskade mor! Din närvaro var enkel och genial. Du bjöd mycket på dig själv. Du lämnar efter ett tomrum i mitt inre, som jag inte kan fylla upp, hur många minnen jag än plockar fram. Ett tomrum som hela tiden skaver, men som jag också kan välja att bära med stolthet. Älskade mor!
Älskade mormor, en så fin och rolig person som lämnade oss plötsligt. Tack för alla fina minnen tillsammans, för alla danonino-yoghurtar du gav mig som barn och för din vänlighet, humor och glädje. Du är saknad och jag kommer minnas dig med stor tacksamhet och värme.
Kerstin, min kära svägerska, som jag har känt i 57 år.
Nu är du fri från allt som gjort ont.
Vila i frid.
Monica
Mitt minne av dig Kerstin är att du var glad, humoristisk och lättsam så ungdomlig på nåt vis. Det var alltid roligt att träffa dig. Nu får du möta dina nära och kära därute i ett annat universum. Vila i frid.
Saknar dig mycket, Lennart!
Jag saknar dig enormt Kerstin efter alla dessa år tillsammans. Det blir så tomt utan dig här hemma. Vila i frid, Lennart.
En sista hälsning från oss till dig bästa Kerstin! ❤️
Saknar dig, Kerstin
Ja du Kerstin, det gick väldigt fort när du lämnade oss. Saknaden efter dig är väldigt stor. Tack för allt, extra tack för din fina dotter som jag fått äran att vara tillsammans med. Nu får du och min mamma fira mors dag tillsammans. Glöm inte att beställa en tjillevipp. Sov sött
Kommer sakna dig mycket bästa snälla Kerstin! ❤️
Farväl kära syster
Vila i frid Kerstin! Vi kommer att sakna dig mycket.
Finaste Mamma, tack för allt!
Älskade mamma, saknaden är så stor. Men tacksamheten att få vara din dotter är större. Alla fina minnena med dig från mina första timmar i livet till dina sista timmar kommer jag att bevara djupt inom mig för alltid Tack för allt! Älskar dig. Krama pappa och Henrik.
Farväl Kertsin
Farväl kära Kerstin!
Vila i frid
Tack för lång vänskap och många telefonsamtal.
Saknar dig
Vila i frid / Göran
En sista hälsning
Tack för alla ljusa minnen
Kerstin, ditt liv och mina minnen, är längre än 280 tecken. Vi har mötts i våra viktigaste stunder, alltid i gemenskap med andra som varit våra viktigaste. Vi som fortfarande lever och känner sorg nu, känner också tacksamhet över den tid vi hade i mötet med dig. Vila i evig frid!
Tack för trevliga stunder vid bridgebordet
En sista hälsning Alfhild Antonsson
Sov i ro 🥀
Jag blir så ledsen.
Jag hade hoppats att vi skulle mötas vid bridgebordet fler gånger.
Sov Gott
Vänskap som din glöms aldrig bort.
Tack för ljusa minnen.
Till minne