Vi var klasskamrater i sexan i Skönstaholmsdkolan 1961 sen gick ett helt liv och vi sågs på Liljeholmens båtklubb. Det ble ett alldeles för kort återseende. Vila i frid, käre Keno. 🌹
Hälsningar Christine och Max
Sov i ro
Keno, vi var som syskon
genom min mor o din far
Tack for ljusa minnen
som du lämnar kvar
Det finns inte ord som kan nämnas när det gäller Keno. När vi sågs på Blidan och båtmässan spred du glädje runt dig. Vila i frid Keno vi saknar dig.
Himlens hav har ingen strand, bara ljus..
Vila i frid
Keno, du hann aldrig åka med i min båt! Ledsen för det!
Hoppas du har en fin båt att åka i där du är.
Keno, vi träffades vid din första kontakt med vår torpedbåt Spica och körning Gålö - Stockholm, Waxholm och tillbaka. Vi träffades sista gången den 7:e juni vid körning Stockholm - Sandhamn - Gålö.
Saknar dig ombord, och alla samåkningar tillsamans.
Vila i frid!
Keno Älskade livet och allt det goda i det. Vänner, nya vänner, hundar, lokomotiv, båtar och god mat. Konstant kunskaps törstande och nya saker fascinerade honom. Vi var Skeppskamrater. Det var lätt att bli vän med Keno. Mina 2 hundar stortrivdes med honom. Saknar samtalen o sms
Ett sista tack och farväl från skeppskamraterna
En sista hälsning till vår skeppskamrat Keno Bohman.
Vänföreningen kommer att sakna dig mycket.
Du var en trogen medlem i vår lilla grupp aktiva vis Stockholms Ånglokssällskap.
Vi ses vid slutstationen!
Vila i frid
Du är saknad! 🌺
Keno, du är saknad skeppskamrat. Tack för alla roliga stunder. ❤️🇸🇪🫡
Keno, alltid vänlig, redo att hjälpa till och alltid med ett vänligt ord till de i din omgivning.
Bilden av dig sittande i solen utanför klubbhuset, kommer att leva kvar, hos mig och många andra.
Keno, fina vän, du är saknad och båtklubben är inte densamma utan dig.
Vila i frid!
Keno var rolig, trevlig och en i gänget. Hans bortgång medför stor sorg och lämnar tomrum efter sig. Många kramar Keno, hoppas du har det fantastiskt där du är. Du är saknad.
Till minne