Kära syster idag är det ett år sedan du somnade in. Saknaden är stor svårt att förstå att du varit borta ett år. Besökte kyrkogården igår. Hoppas att ni har det bra du o Bernhard nu.
Idag är det ett år sedan du somnade in. Det är fortfarande svårt att förstå att du inte finns hos oss längre. Saknaden är så stor. Du kommer alltid vara närvarande i våra tankar. Vi tröstar oss med att du nu är tillsammans med pappa igen.
När pappa gick bort kändes det tomt under Julen 🌲
Nu är ni borta båda två o det känns tomt o konstigt.🥺💔
Men nu får ni fira Julen
tillsammans igen 🎅🏻❤️🧑🏻🎄
Kära syster idag har du födelsedag men vi tänker extra på dig saknaden är så stor att vi inte kan träffas. Men du firar tillsammans med din Bernhard hoppas att han spelar en fin låt till dig på sitt dragspel.
Ett halvår har gått sedan du somnade in. Ett halvår av stor saknad och sorg men samtidigt en djup tacksamhet att du trots allt fanns hos oss så många år.En tacksamhet att du fanns i barnens liv så länge som du gjorde, att de fick ta del av din trygghet och vishet. Saknar dig så!
Älskade mamma! Idag är det två månader sedan vi tog ett sista farväl. Det är svårt att ta in att vi inte kan träffa dig mer. Du finns kvar hos oss genom våra tankar och värderingar som präglats av dig. Många gånger säger Hilda och jag. ”Så skulle momma ha gjort/sagt” Saknar dig!
Ja saknaden är så stor saknar våra samtal varje dag o träffar som vi hade. Vi hade så mycket att prata om nu är det tomt o jobbigt. Men nu har du det bra o så har du fått träffa Bernhard iigen. Hoppas ni har det bra. Sov Gott båda två tillsamans nu.
Minne av Inga-Lill.
Vi minns dig med värme och tacksamhet. Du var en självklar del av våra släktträffar, alltid påhittig och med ett hjärta fullt av omtanke.
För våra barn är du särskilt ihågkommen som trygg och lekfull vuxen, inte minst som tomte vid våra jular och när tomten överraskande knacka på lever minnet kvar hos oss alla.
Tack för alla stunder vi fick dela. Du har lämnat spår i flera generationers hjärtan.
❤️ Kram Skatan, så avslutade du dom flesta smsen du skickade till oss.
Tack för alla härliga och tokiga stunder, alla avtryck, alla minnen och kloka ord du givit oss.
Minnena är många som både tomten och kroppkakelängder.
Minnena är många och saknaden är stor ❤️
Sov Gott ❤️
Vila i frid ❤️🕯️
Vila i frid ❤️🕯️
En sista hälsning
Vila i frid
Finaste Inga-Lill.. ✨️ Tack för alla fina minnen och avtryck du givit! Kommer kännas tomt inför halloween och påsk..♥️ Våra töisar minns dig med ett leende!
Nu får du återförenas med din Bernhard, ge honom en stor kram från oss!
Siv gutt 🫶🕊
Siv gutt Ingalill ❤️ Du lämnar ett stort tomrum efter dig. Tack för alla fina minnen och roliga stunder vi fick uppleva tillsammans genom åren. Dina avtryck i våra liv lever kvar. Jag tänker speciellt på de avtryck du satte i snön varje år när vi var små. Vila i frid ❤️
Vila i frid ❤️
Fina du som var min extramamma/ svärmor i många år och en fantastisk fammo till barnen. Spöka nu ordentligt, som du alltid sa att du skulle göra. Kram på di, så ses vi igen. ❤️🕯
Vi ses bland stjärnorna. Sov gott fina Inga-Lill.
Vila i frid
Min fina fammo🌹
Du är så saknad hos alla. Tack för all kärlek och värme du gav! Alla fina pratstunder, råd & skratt du gav!
Stolt att få vara ditt barnbarn!
Min fammo, min trygghet, min bästa vän!
Jag älskar dig!❤️
Älskade momma! Du lämnar ett stort tomrum i familjen. Jag kommer sakna din trygghet, lyhördhet och kärlek. Dina råd och alla våra samtal bär jag med mig med glädje. Din styrka och ditt sätt att se på omvärlden är beundransvärd. Du är en stor förebild. Jag älskar dig, sov gott! 🌹
Det finns ingen vän som en syster och ingen
bättre syster än du. Saknaden är så stor att
ingen kan förstå. Sov gott kära syster.
Fina Skatan, tack för att vi fått växa upp med dig. Det var hos er jag lärde mig klippa gräset, i trädgårdslandet där vi åt hallon så det stod oss ut genom öronen och alla gåtor och berättelser du berättat. Tack för alla skratt och glada stunder. Vi kommer för alltid minnas dig❤️
Älskade lilla mamma.♥️
Jag är stolt över att få vara din son. Du har betytt så mycket för mej om mina barn genom åren. Du fanns alltid där för oss. Jag kunde prata med dej om allt, få goda råd o stöttning. Du lovade att du skulle komma o spöka för oss o det hoppas vi att du gör
Vila i frid.
Älskade Skatan, jag är evigt tacksam för alla stunder du fyllt med skratt och glädje, in i det sista. Nu får du flyga fritt, utan smärta och bekymmer. Saknaden kommer alltid vara stor.
Sov gott❤️
Tack för fina skratt
Kära mamma och svärmor.
Du somnade stilla då färden var slut
från allt vad du lidit du nu vilar ut.
Vi binder en krans av minnen
de vackraste och finaste vi har.
Vi vet att de aldrig vissnar,
hos oss finns du alltid kvar.
Sov gott!
Tack kära Inga-Lill för alla fina stunder och minnen vi haft tillsammans.
Saknar dig. Sov gott!
En sista hälsning
Sov gott Inga-Lill