När jag flyttade hit för 25år sedan var det du som hjälpte mig hur tvättstugan fungerade,saknar våra pratstunder när jag träffade dig och Åke på gården.
En sista hälsning
En sista hälsning till Dig Norma. VILA I FRID !
Vila i frid!
Tänker ofta på både Dig och Åke här i trädgården i Torpa-Dala! Lilly och Harry plockar smultron och blåbär för fullt i trädgården. Tack för att just vi fick ta över det Ni byggt upp ❤️
/Anette, Peter, Lilly och Harry
Tack för all kärlek och omsorg
Tack för allt
Tack snälla tant Norma för att du och Åke tog hand om oss när vi barn i Torpa Dala växte upp, minns fortfarande när vi stod utanför dansbanans staket och kollade på alla gamlingarna när Åke och du höll i gammeldans kurserna. Sen hade ni ju bästa trädgården att palla äpplen i 😇.
Tack lilla mormor för att du funnits i mitt liv♥️ Saknar dig massor. Min första tanke när Melker tog sitt körkort var att ringa dig! Men du och morfar har koll på oss det vet jag♥️ Att göra hårdrockstecken får du träna vidare på😘 Puss och Kram/ Hanna
Älskade mormor saknar dig så mycket, att kunna ringa dig. Inte kunna fråga hur potatisen skall sättas, hur jag gör med jordgubbsrevorna eller tips på bästa brunsåsen.
Ett sista tack och farväl
Mamma du är så saknad💕
Tack för all din kärlek/kram