Lennart vi minns dig med GLÄDJE när vi - Kerstin och Alf Ölme - tänker till baka alla minnen vi har till sammans med Inger och Lennart!
Sedan lång tid med yrkesgemenskap inom LMNT (Lärare Matematik Naturvetenskap och
Teknik) samt fortbildningsdagar med Svenska Fysikersamfundet.
Tack Lennart för vår långa vänskap, för all din klokskap i alla de samtal och diskussioner som vi haft genom åren och för allt roligt vi gjort tillsammans med våra familjer. Och, sist men inte minst, tack för din i alla sammanhang alltid positiva attityd och ditt glada humör.
Kära Inger,
Vi blev ledsna att höra om Lennarts bortgång. Vänligen ta emot våra varmaste kondoleanser. Våra tankar är med dig och din familj i denna svåra tid.
Med varma hälsningar
Tack för alla ljusa minnen
Vila i frid Lennart
En sista hälsning
Sov i ro Lennart.
Mina tankar går till Inger med familj.
Vår sista hälsning!
Du är saknad. Sov i ro.
En sista hälsning.
Tack för fina stunder tillsammans
Jag deltager i Er sorg och tänker på dig Inger och hela din familj
Vila i frid!
Tack Lennart för många år som kollega.
Du var en förebild yrkesmässigt men också allmänmänskligt.
En sista hälsning till dig!
Dina bridgevänner
Ulla och HG
Tack för att vi fått lära känna dig
Tack Lennart för alla fina bridgestunder vi haft under åren! Jag har verkligen uppskattat att spela med dig. Du är en fantastiskt fin och omtänksam vän! Sov gott!
Varm kram Monica
Har haft glädjen att spela boule och bridge med dej.
Vila i frid
Tack för fina stunder.
En sista hälsning
En sista hälsning
Tack för alla ljusa minnen.
Vila i frid
Till minne