Tack Lars.
Som bästa vänner under vår ungdom bär jag
djupa minnen om vår vänskap, våra känslor, äventyr och inte minst musik.
Det som behövdes för att närma oss det vuxna livet gjorde vi tillsammans
Käre Lars!
TACK för musiken,TACK för alla roliga upptåg och TACK för alla trevliga upplevelser!
Käraste Lars! Du min så käre vän. Skönt att Du fått somna in, men oj vad det smärtar mig att Du är borta.Du finns i mitt hjärta.
Lars var en väldigt fin och varm människa som kommer att vara saknad av många.
Vi tänker på er i denna svåra stund ❤️
Kramar från Lars, Negar, Marianne och Björn
Käraste Lasse.
Tack för all värme, omtänksamhet och alla glädjestunder du spridit runt dig till alla oss andra och inte minst i Skrattgruppen. Tack för att jag fick vara med om dig under min lärargärning i alla 45 år. Jag spar alla skratt, samtal och kramar i djupet av mitt hjärta. Du var glädje, ljus och färg! Nu är det grått. Saknar dig så mycket.
Tack för alla fina samtal och ditt varma mottagande när jag har haft vägarna förbi Malmö!
Med tack för många glada minnen från härliga kyrkospelstider!
R.I.P.
Vi glömmer dig aldrig!
Vi minns Lars med glädje och tacksamhet vår fina gemenskap tillsammans i Lunds stifts kyrkospel.
Du förgyllde vårt bröllop med din stämma och din gitarr. Härliga samtal genom åren.
En sista hälsning, Lasse!
Kära Rosi, vi tänker på dig.
Kommer alltid att minnas Rosentorpgängets glada upptåg med sång och musik. Du tog alltid täten och såg till att vi hade roligt. Vila i frid kära kollega.
Minns dina lektioner med ett leende. Även om jag inte hade dina ämnen som mina favoriter fick du lektionerna att bli roliga när du från ingenstans drog fram en gitarr eller pratade om din ungdom. Vila i frid goa Lasse 🌹
En oförglömlig lärare som spred så mycket glädje och energi
Vila i frid
Lars!
Som nyexaminerad lärare tog du du hand om mig när jag började på Rosentorp 2001.
Din positivitet och glädje gjorde introduktionen till läraryrket så mycket lättare.
Vila i frid Lasse❤️
Kära Lasse!
En lektion med dig kunde aldrig vara tråkig, du gav oss elever så mycket glädje! Vi kommer sakna dig! ❤️
Kära Lasse. Du har varit en fin vän, kollega och inspiratör för mig. Alltid med ett skratt, en sång ett varmt ord och galenskap på våra gemensamma musikaliska äventyr. Jag kommer alltid att ha dig med mig i hjärtat. Vila i frid. Du är saknad!
Tack för många rolig skratt och tokerier. Ta ett varv med gitarren i korridorerna och låt alla få veta att nu är det fredag varje dag. Vila i frid.
Lasse❤️
Du öppnade upp min värld för allt vad kultur heter och så många fina minnen jag har av alla våra upptåg. En sådan inspirationskälla jag fann i dig! Jag är så tacksam för att vi lyckades hålla kontakten i alla dessa år trots avstånd. Saknar dig så mycket redan❤️
Finaste Lasseman! Du kommer alltid ha en speciell plats i mitt hjärta! Tack för allt du gav av värme, humor, klokskap och ödmjukhet . Är så tacksam över att fått ha dig i mitt liv.
Till minne