Tack Hans för dina roliga o fika stunder med dig. Vila i Frid!Kat
Tänker på dig, Eva. Kram!
Vila i frid fina Hasse (Nasse).
Vi kommer sakna dig❤️
Vila i frid Hans.
Tack för alla fina minnen.
Vila i frid Hasse. Kommer minnas att du välkomnat mig i ditt hem med dina döttrar under mina tonår och den vänlighet du visat Charles på det älskade landet.
Tack för alla ljusa minnen
Sov gott och tack för samtal vi var så lika men ändå så olika
Tack kära Hans för en 40 årig vänskap. För alla trevliga och roliga stunder vi haft tillsammans. Vi kommer alltid att minnas dig som en färgstark och väldigt snäll person.
Vila i frid Hans
Tack Hans för alla minnen, här i Grövelsjön, men även fina samtal på landet i Södersvik, och tack framför allt för alla roliga stunder på Barnängsgatan. 🙏🥰
Tack, Hans, för de fina fikastunderna med samtal o avslut med bön f familj o släkt!
Du finns i våra tankar
Vila i Frid Hans
Varma Kramar till din familj
Tack Hans för alla glada stunder vi delat i olika sammanhang under många år. Tack också för fina samtal via haft in i det sista.
Agneta
Även mina tankar går till dig och jag uppskattar den samvaro vi haft.
Kjell
En sista hälsning.
Vi var de allra bästa vänner från små, små barnsben. En ärlig, stadig och genuin vänskap som för alltid kommer att leva kvar i mig, i form av en stor tacksamhet till Dig Hans! Adam Linda och jag önskar att Du nu ska få vila i frid och varma tankar går till Din familj.
Vila i frid Hans!
…. men dig vill jag följa i vinter och vår och alla mina levnadsdagar ♥️
Folkviseton Nils Ferlin
En vind är en bris
och vågor blir is
och blommorna blommar
blott tillfälligtvis
(Carl Anton)
Sov gott Hans!
Till minne